zestaw_sopranowy

ico_starZestaw zawiera 7 najkrótszych Rurek ze wszystkich zestawów. Choć jest to zestaw, w którym dźwięki brzmią najciszej to jednak w wielu utworach pojawiają się,
a głównym powodem, dla którego powstał była potrzeba pokazania wszystkich dźwięków występujących w kluczu wiolinowym, którego dźwiękiem bazowym jest G’.

Dzięki gabarytom małe dzieci chętnie będą turlać, rzucać i podawać rurki z tego zestawu. Ze względu na małe rozmiary, rurki z tego zestawu brzmią lepiej kiedy są uderzane czymś (pałeczką, łyżeczką, drugą rurką itp.) niż uderzane o coś.

txt_dla_kogo
Zestaw Sopranowy dedykowany jest:
– osobom, które chcą rozszerzyć zakres dźwięków do grania,
– małym dzieciom, które mają problem z wystukiwaniem rytmów za pomocą dłuższych rurek*

txt_co_zawiera_zestaw
7 rurek (Cis’’, D’’, Dis’’, E’’, F’’, Fis’’, G’’, Gis’’, A’’) w kolorach systemu Chroma-Notes™ o długościach od 20 cm do 27 cm.

* Zakładając na rurki z zestawu Sopranowego zatyczki oktawator (link) można uzyskać dźwięki brzmiące oktawę niżej, zatem tej samej wysokości co rurki z zestawu Diatonicznego i Chromatycznego.
Dla ułatwienia wydobycia dźwięku z rurki z założonym oktawatorem, można małe dzieci poprosić by uderzały w niego pałeczką, łyżeczką lub bezpośrednio w wykładzinę.
txt_galeria
Oktawatory BumBumRurki©
txt_filmy

EnglishFrançaisDeutschItalianoPolskiРусскийEspañol